Soczewki z dodatkiem do bliży

Dr Wes DeRosier, Oklahoma Collage off Optometry, uważa, że pacjenci w każdym wieku mogą korzystać z soczewek z dodatkiem do bliży! Oczywiście w uzasadnionych przypadkach. W czasie jego wykładu poznamy techniki badań pozwalające określić najbardziej funkcjonalne, dla danego przypadku, soczewki, a także dowiemy się jaki wpływ soczewki z dodatkiem do bliży mogą mieć na rozwój funkcji wzrokowych u dzieci.
http://www.optometria2018.pl/…/prelegen…/192-dr-wes-derosier

Krótkowzroczność plagą dzisiejszych czasów?

Krótkowzroczność jest uważana za swoistą plagę dzisiejszych czasów. Jako specjaliści powinniśmy dążyć do maksymalnego spowolnienia jej postępu. Dzięki kontroli krótkowzroczności unikniemy znacznego wzrostu osiowej długości gałki ocznej, chroniąc pacjenta przed następstwami klinicznymi.

Czytaj więcej

O znaczeniu i kontroli zmian rogówkowych w trakcie stosowania orto-soczewek

O znaczeniu i kontroli zmian rogówkowych w trakcie stosowania orto-soczewek opowiedzą mgr Tomasz Popielewski i dr n. med.Wojciech Nowak podczas konferencji Optometria 2018.
Problem krótkowzroczności dotyczy około 27% populacji (dane z 2010r), a według danych opublikowanych w Journal Opthalmology w 2016 roku szacuje się, iż do 2050 roku połowa populacji ludności ziemi będzie posiadała tą wadę.

Czytaj więcej

ANKIETA: Kontrola krótkowzroczności w praktyce

Szanowny Specjalisto Ochrony Wzroku,

Pracuję obecnie nad publikacją i prezentacją zatytułowaną „Kontrola krótkowzroczności w praktyce- przegląd globalny” dla której stworzyłem tą ankietę. Ankieta jest anonimowa i dane osobowe specjalistów nie będą przekazywane innym podmiotom, jedynie anonimowe dane będą pokazywane w moich publikacjach i prezentacjach. Projekt ten nie jest sponsorowany przez żadną organizację. Dane z tego badania mają pokazać gdzie jesteśmy obecnie; jaka część specjalistów stosuje obecnie metody kontroli krótkowzroczności i jakie to są metody.
Dodatkowo badanie to ma na celu sprawdzenie jakie istnieją ograniczenia w stosowaniu metod kontroli krótkowzroczności, aby można było znaleźć odpowiednie rozwiania w przyszłości.

Czytaj więcej

Tematyka przewodnia

W tym roku proponujemy Państwu udział w wykładach i warsztatach w następującej tematyce:
- Diagnostyka zaburzeń widzenia obuocznego
- Słabowidzenie
- Krótkowzroczność
- Diagnostyka kliniczna